TUHAT KURGE – Aasia sõnatu teatri festival

Inimsüdame Suur Soov voogab sõnadest üle… Kuidas seda väljendada, kuidas esitata oma palve? Käsi leiab paberi, sõnumilinnuks saab volditud kurg. Voldid ühe, oled Kunstnik – naudid tehtud tööd; voldid sada, oled Meister – mõtetes tugev; voldid tuhat oled Nägija – tunned inimsüdame jõudu!

Aasia teatri festival TUHAT KURGE  toimub hommikumaadele linnulennult lähimas Läänekultuuri pealinnas, Tallinna kesklinnas ning ülikoolilinnas Tartus. Linnade keskele maandub 2020 märtsis maailma ida- ja põhjaserva ühismõte. Festival on kohtumispaigakas Aasia, ning Põhja-ja Baltimaade kunstnikele. Festivali peategelased on tunnetus, liikumine, tants, muusika… Need on sõnatu teatri päevad.

„Tuhat kurge“ festivali nimena meenutab Jaapani legendi, kus paberlinnud oli levinud kink pruudile või vastsündinule sümboliseerimaks pikka ja head elu; ilmestab Kawabata samanimelise romaani hõrku detailitäpsust ja sümboliseerib muidugi ka inimsüdame rännuigatsust.

Festivali keskmes on lisaks Aasia teatrile kindlasti ka üks Eestis või meie lähiriikide sõprade juures sündinud idamõtteline teos (2020 Mishima-aineline ballett „Kuldne Tempel“). Samuti ka improvisatsioon festivali nime teemadel – olgu siis tuhande kure vormistuseks teater, tants, esitus või mõni muu, seni hoopis tundmata kunstivorm.

Festival “Tuhat kurge” toimub 5.-17. märtsil  2020 Tallinnas ja Tartus. Nädala jooksul vallutab tants, muusika ja Aasia film Tallinnas Vene teatri, Vaba Lava, Sakala 3 teatrimaja ja kino Sõpruse. Tartus toimuvad sündmused Uues Teatris, ERM-is ja Loomemajanduse keskuse saalis ning Aparaaditehase Armastuse saalis.

2020 aastal on festivalile esinema oodata Jaapani avangard tantsu duo Fumie Suzuki & Keiko Iguchi moodsa ühiskonna varjukülgi peegeldava lavastusega “Vibrating Sky”, Macao lavastaja Tam Chi Chun kaasaegse intrigeeriva ooperiga “Mr. Shi and His Lover” ning underground juurtega Jaapani avangard rock-bänd Hikashu. Etenduse annab ka Eestis väga populaarseks osutunud  Un Yamada lavastusega “”Kuus klaverit” ning Korea kaasaegse tantsu trupid Modern table ja Art project Bora. Samuti leiab aset Budapesti lavastaja Gyula Berger’i instllatsioon-tantsuetendus, milles lavastaja töötab Jaapani tantsija Ayumi Toyabe-ga ning kaasaegse tantsu etendus “Birdy” tähena tõusnud Taiwani trupilt Hung dance company.

Lisaks saab festivalil näha kinoprogrammi. Samuti saab publik osaleda ka origami töötubades ja Aasia toidu valmistamise töötubades.

www.birdname.ee

tiiu@birdname.ee

+372 52 46 543

 

TALLINN

TARTU