Juba mitmeid kordi Eestit külastanud ja siinsele publikule tuttav Jaapani koreograaf ja tantsija Un Yamada esineb ühel õhtul kahe teosega, mis on inspireeritud poola luuletaja Wislawa Szymborska tekstidest.


Un Yamada  sai oma lavastuse Nothing's a gift (“Miski pole kingitud”) tegemiseks tõuke 2011. aastal toimunud maavärinast Jaapanis. Peale katastroofi oli tunda, et inimesed vajasid oma ellu muud kui paljaid sõnu, nad vajasid teatrit, kunsti, kohvikuid, ruumi enda ümber oma mõtete mõtlemiseks. Un kasutab lavastuses eri stiili muusikat, nii poppi, klassikat kui ka jazzi, vahel improviseerib juurde lihtsaid lookesi ja kõnelusi elust endast.  Lavastuses on Un kasutanud nö „vaba“ stiili, mille elementideks on minimalistlik kehahoiak, elusuuruses žestid, jaapani modernistlik tants, butoh ja improvisatsioon.


Improvisatsioonilises teoses The Sky (“Taevas”) astuvad lavale koos Un Yamadaga ansambli Una Corda muusikud Kristi Mühling (kannel ) ja Liis Jürgens (harf).


Un Yamada on alates 1998. aastast tegutsenud aktiivselt soolotantsijana. Inspiratsiooni ammutab ta enda sõnul muusikast, visuaalkunstist, kirjandusest, teadusest, moest ja keha liikumisest. Un Yamada annab etendusi nii Aasias, Euroopas kui Lähis-Idas, ta on loonud ka interdistsiplinaarseid teoseid, mis hõlmavad endas muusikat, draamat, ooperit ja traditsioonilisi etenduskunste.Un Yamada has performed in Estonia several times and is known to the local audience. Her show Solo is inspired by the devastating events of the big earthquake in Japan in 2011. After the catastrophe it became clear that the words weren't enough, people needed something else. They needed theaters, cafes, art galleries to gather their thoughts. In her performances Un uses different styles of music, classical, jazz, pop music, rap; sometimes she incorporates stories and monologues about life itself, art and society. In Solo, she is using a “free style”, which elements are minimal posture, life size gestures, modern-butoh and improvisation.

Coming from a background of training in apparatus gymnastics, ballet and butoh, Un Yamada has performed as a solo dancer since 1998. She uses music, art, literature, fashion and the movement of the body as resources for creating dance that is rich in wit. Un Yamada has performed in Asia, Europe and the Middle East. She has created interdisciplinary pieces that combine music, drama, opera and traditional performance arts.


Un Yamada          
"Miski pole kingitus" (Jaapan)
&
Un Yamada, Liis Jürgens, Kristi Mühling  (Jaapan-Eesti)         
“Taevas”

Kuupäev: 29.10.2022
Kellaaeg: 19:00
Asukoht: Tallinn / Viimsi Artium (Suur Saal)
Osta pilet: Piletilevi

Kuupäev: 28.10.2022
Kellaaeg: 19:00
Asukoht: Tartu / Tartu Uus Teater
Osta pilet: Piletilevi

Un Yamada          
Nothing's a Gift (Japan)
&
Un Yamada, Liis Jürgens, Kristi Mühling (Japan-Estonia)         
The Sky

Date: 29.10.2022
Time: 7 PM
Location: Tallinn / Viimsi Artium (Suur Saal)
Buy ticket: Piletilevi

Date: 28.10.2022
Time: 7 PM
Location: Tartu / Tartu Uus Teater
Buy ticket:
Piletilevi
Tallinn and Tartu, Estonia.