IKUTANI SAN
Lavastus põhineb ühel jaapani pärimuslikul tekstil. Ammu aega tagasi, kui päikesevalguse jumalanna peitis end koopasse, kattus Jaapanis kõik pimedusega. Jumalanna nimi oli AMATERASU, tal olid vend ja õde. Tema vanemad olid kõige maise loojad. Pärast seda, kui isa kinkis elu oma lastele, andis ta tõrviku edasi oma järglastele. Vend SUSANOO oli probleemne laps, selle asemel, et käituda õilsa jumalusena, rüüstas ta oma õe AMATERASU maad ja valmistas talle sügava pettumuse. AMATERASU peitis end koopasse, kõik valgusallikad kadusid ja maa kattus igavese ööga. Kui kõik jumalad kogunesid lahendust otsima, saabus jumalanna nimega AMANOUZUME ja tantsis koopa ees sensuaalsest hullumeelsusest ajendatuna, see ajas kõik jumalad naerma. Koopas peitnud AMATERASU ei mõistnud, miks kõik saavad ilma päikesevalguseta nii õnnelikud olla. Ta tuli välja, et näha, mis toimub, ja päikesevalgus paistis taas. Tantsu, mida jumalanna AMANOUZUME tantis, kutsutaksegi Kaguraks.

Tantsija Ichi Go toob lavale sellest samast loost ja Kagurast inspireeritud kaasaegse tantsu.


ELEKTRO KAGURA on multimeediat ja etenduskunste viljelev kollektiiv, kes tegeleb kultuuridevaheliste teemade, tekstide, muusika, liikumise ja kujutava kunstiga.

Inspiratsiooni ammutab Elektro Kagura jaapani pärimuslikest tekstidest, põimides oma teostes iidseid traditsioone ja kaasaegset kunsti.


We, ELEKTRO KAGURA, are a multimedia performance artist collective working with intercultural themes, texts, music, movement and visual arts.

With its origins in traditional forms, EK creates a mix of tradition and contemporary art that dissolves boundaries and filters essences through an intuitive process.

The story on which this dance piece is based is:

A long time ago in Japan, everything turned to darkness as the goddess of sunlight hid herself in a cave.

Her name was AMATERASU, she had a brother and a sister. Her parents were the creators of all things on the earth. After the father gave birth to his children, he passed on the torch to his offspring. The brother SUSANOO was a problematic child, instead of acting as a noble deity, he rampaged the land of his sister "AMATERASU" and deeply disappointed her. She hid in the cave, all source of light disappeared and the earth plunged into an eternal night. As all Gods gathered to find a solution, a goddess named AMANOUZUME arrived and danced in front of the cave, driven by a sensual craziness, she broke all the gods to laughter. AMATERASU who hid in the cave, did not understand why everyone could be so happy without the light of the sun. She came out to see what was happening and the sunlight shone again. The dance is called "KAGURA".


Elektro Kagura           
”Ikutani SAN” (Jaapan-Prantsusmaa)

Kuupäev: 28.10.2022
Kellaaeg: 20:00
Asukoht: Tallinn / Viimsi Artium (Suur saal)
Osta pilet: Piletilevi

Kuupäev: 26.10.2022
Kellaaeg: 19:15
Asukoht: Tartu / ERM (Black Box)
Osta pilet: Piletilevi

Elektro Kagura            
Ikutani SAN (Japan-France)

Date: 28.10.2022
Time: 8 PM
Location: Tallinn / Viimsi Artium (Suur Saal)
Buy ticket:
Piletilevi

Date: 26.10.2022
Time: 7:15 PM
Location: Tartu /ERM (Black Box)
Buy ticket: 
Piletilevi


Tallinn and Tartu, Estonia.